רישום לניוזלטר

 
מונה:

התחברות למנהלים


iPhone Supported
 
   משה פישר: "אנו מובלים לקטסטרופה תחבורתית באזור"
דף הבית >> כתבות >> משה פישר: "אנו מובלים לקטסטרופה תחבורתית באזור"
מפגש חירום והיערכות של מטה מאבק סירקין המורחב, נערך לאחרונה ומיד לאחר הישיבה בוועדה המחוזית שדנה בנושא הבנייה בסירקין.
לאור אזלת היד של העירייה והעומד בראשה אל מול משרדי הממשלה הוחלט על החרפת המאבק, ידוע הציבור בכל הקורה, הגברת המאמץ התקשורתי, יעוץ משפטי וגיוס כספים למאבק.

בישיבה השתתפו חברי המועצה רמי גרינברג וצדוק בן משה אשר מלווים את מטה המאבק כבר מהפגישה הראשונה לפני שנים ועד היום והצטרפו, בפעם הראשונה, עוד שני חברי מועצה אורנה וישראל וחבר המועצה לשעבר אודי ויזנר, שאר חברי המועצה וראש העירייה נעדרו.

התוכנית מדברת על 17,000 דירות ויותר במתחם סירקין. הדירות המתוכננות ייבנו  בשלושה שלבים. 8000 בשלב הראשון, 4000 בשלב השני ובשלב השלישי תיבנה יתרת הכמות בשטח.

רמי גרינברג וצדוק בן משה העלו את הצורך בהגברת המאבק והעברת תקציבים לכך מהעירייה בתיכת כל המועצה, עוד נאמר על ידם שלאור הבנייה המאסיבית בכל אזור המרכז טוב יעשו משרדי הממשלה אם יוותרו בכלל על הבנייה בעיר פתח תקווה, שכבר רוויה בבנייה, וינחו להקים פארק רחב לרווחת תושבי אזור המרכז.

משה פישר יו"ר המטה, הציג התוכנית ואת הסכנות העלולות לנבוע ממנה באמצעות מצגת מפורטת.

לדברי משה פישר : "למאסת בניה אדירה וחסרת תקדים זו לא נלווים פתרונות תחבורה. זה מדהים. אין שום תוכנית על השולחן. אנו מוצאים בראש העיר ברוורמן שותף למאבק. עמידתו הנחרצת והברורה שהוצגה באומץ לב וללא מורא בוועדה המחוזית בשבוע שעבר ראויה לשבח ולהוקרה. היינו שם וראינו, אנחנו מעריכים את מה שראש העיר והמהנדסת עושים היום אבל חייבים לפעול בדרכים שלנו כדי לחזק אותו ולתת לו כח. המדינה, משרד הביטחון והאוצר מאוד חזקים וצריך לדעת את זה. הלחצים נוראיים והם רק יגברו ובשביל זה התכנסנו כדי לדון בדבר היום. איך להעמיק את הפעולות ואיך לחזק אותם".

כתבה קצרה מאת משה פישר מיום שישי 20.01.2017
לשחרר את הערים הכלואות !
חברים, בלי דרמות ובלי מלל מתלהם, צריך לראות נכוחה כי המציאות המתפתחת מובילה לציר אובדני ברור - קטסטרופה תחבורתית מוחלטת, וודאית. .
המלך הוא עירום ,אך אנו מאמצים (למען ילדינו), את שאריות הכבוד והחסד שיש לנו כלפי הממסד ומנסים להאמין שיש סיכוי שנחלץ מהחרפת חרפת הפקקים והכשלון התחבורתי שממרר את חיינו.
עשרות אלפי דירות , - יותר מ 50000 אלף יחידות דיור ייבנו בחמש השנים הבאות בערי מזרח גוש דן - "הערים הכלואות", כמות עצומה זו תביא לעוד כ 80000 כלי רכב שיסתמו סופית את הדרכים הבודדות הקיימות.
שר האוצר שהצלחתו להוריד מחירים בתחום הסלולר (ראויה להערכה), לקח על עצמו להיות רמטכ"ל העל של התכנון והביצוע הפראיים והאגרסיביים לבנות עוד ועוד תוך שבירת מוסכמות וזלזול מוחלט במדדים של זיהום אוויר וערכי נוף ותוך התעלמות מחסרונם של תשתיות דרכים שימתנו את העומס האדיר הקיים כבר היום.
היום צריך לומר בבירור , כולנו בעד בנייה אך השימוש הציני בצורך לספק קורת גג למשפחות וזוגות צעירים הפך כבר מזמן לצורך פוליטי , ציני, שרומס את זכות האזרחים לניידות ולגמישות תחבורתית חופשית .
מדינת ישראל גובה עשרות מיליארדי שקלים - מיסים ישירים הבאים מאזרחי המדינה המחזיקים בכלי רכב, אך ערי ישראל במזרח גוש דן : פ"ת, הוד השרון, ראש העין, גני תקווה אלעד, ועוד יישובים רבים, סובלים מהזנחה ומהעדר פיתוח של אמצעים להסעת המונים, ההגעה לצירי התנועה הבודדדים של הרכבת הקלה קשה ביותר והיציאות מהערים אל הדרכים הראשיות הפכו את הנהיגה לסיוט מתמשך.
היום צריך לומר לממשלת ישראל ולשר האוצר שלקח פיקוד על משימת הורדת המחירים של הדיור עצור! הדרך האלימה של בנייה בלתי מתוכננת , בלתי מבוקרת ללא פיתוח תשתיות חצתה את הקו האדום ויעידו על כך המצטרפים החדשים למצוקה - תושבי מבשרת ציון.
בואו ונאמר לשר האוצר עד כאן.
"תשוחררנה הערים הכלואות".
אסור לבנות ללא תשתיות!

שבת שלום.

משה פישר
יו"ר העמותה למען שמירה על סירקין (פיתוח שפוי). 

Go Back  Print  Send Page