רישום לניוזלטר

 
מונה:

התחברות למנהלים


iPhone Supported
 
   אמבולנס המשאלות הגשים ליותם בן השלוש את חלומו לטוס
דף הבית >> כתבות >> אמבולנס המשאלות הגשים ליותם בן השלוש את חלומו לטוס
אמבולנס המשאלות של מד"א הגשים ליותם כהן בן השלוש את חלומו לטוס במסוק של מד"א
דובר מד"א
כשבמד"א שמעו על חלומו של יותם כהן, ילד בן שלוש החולה במחלת הלוקמיה, לטוס במסוק של מד"א, נרתמו מיד לפעול להגשמתו * ביום שישי (30.12), בסיוע אמבולנס המשאלות של מד"א יותם הגיע למנחת שדה תימן להיכרות מקרוב ולטיסה במסוק של מד"א-להק * אלי בין, מנכ"ל מד"א: "אני שמח שארגון מגן דוד אדום הצליח להשכיח את כאבו של יותם, ולו לכמה שעות, ולהגשים לו משאלה. אני שולח ברכות החלמה מהירה ליותם וחיזוקים למשפחתו"

יותם כהן, שחוגג בימים אלו את יום הולדתו השלישי, מתמודד עם מחלת הלוקמיה שמאלצת אותו לשהות למשך חודשים שלמים בחדרו שבבית החולים הדסה עין כרם. מחלון חדרו, רואה יותם את המקום שהפך לפינת השמחה שלו בהתמודדות עם המחלה - מנחת המסוקים של בית החולים. צוות בית החולים ומשפחת כהן מעידים כי עם הגעת מסוק למנחת, גם באמצע הלילה, נעמד יותם במיטתו וצופה דרך החלון במסוק בשמחה.

השתהותו והתלהבותו של יותם מהמסוקים, שבתה את ליבם של בני משפחתו הנאלצים להתמודד מידי יום עם המראות של כאבו וסבלו מהטיפולים הכימותרפיים. לקראת השתלת מח העצם הצפויה ליותם בשבועות הקרובים, החליטה המשפחה לנסות הכנה טיפה אחרת להשתלה – הכנה של אושר. המשפחה החליטה לפנות לאמבולנס המשאלות של מד"א בבקשה מעופפת למדי – לאפשר ליותם סיור במסוק של מד"א, לחוות מקרוב את מערכות המסוק, להיפגש עם הצוות האווירי ובעיקר להגשים משאלה שתגרום לו לאושר רב. באמבולנס המשאלות של מד"א מיד נרתמו למשימה ופנו לחברת להק תעופה האחראית על הפעלת המסוקים של הארגון, בבקשה לאפשר לארגן את האירוע. מנכ"ל החברה, מנחם לוי, וסמנכ"ל המבצעים של החברה, אבישי וולף, נרתמו לאירוע ובשישי האחרון זכה יותם לסיור במסוק של מד"א, ואף לסיור מוטס של כרבע שעה מעל העיר באר שבע.

ביום שישי (30.12) בשעה 09:00 הגיע אמבולנס המשאלות של מד"א עם חובש רפואת חירום ונהג האמבולנס תומר בר לוי, הפאראמדיקית יונת דסקל ובנות השירות עדי אוחנה ושילת בנימין לביתו את יותם על מנת לקחת אותו יחד עם בני משפחתו למנחת בשדה תימן. במהלך הנסיעה העניק צוות מד"א הסבר ליותם על האמצעים באמבולנס שקושט בבלונים במיוחד בשבילו. כמו כן, כשהגיעו למנחת, העניק מושון וקנין, סגן מנהל מחוז דרום ומנהל יחידת המסוקים במד"א, תדריך קצר על העלייה למסוק וההתנהלות במסוק. מושון הסביר על המערכות במסוק והעניק ליותם מתנה מהצוות האווירי של מד"א – סיכת כנפיים שיש לצוות האווירי. לאחר מכן, יותם ואביו הצטרפו לסיור מוסק מעל העיר באר שבע בליווי של מושון וקנין ויונת דסקל. כלל הנוכחים במקום העידו על הסיטואציה המרגשת של הגשמת החלום ליותם.

יונת דסקל, אחראית פרויקט אמבולנס המשאלות ופאראמדיקית בפרויקט: "כשאני ובנות השירות ב'אמבולנס המשאלות' קיבלנו את הפנייה מיד פנינו למושון, אחראי יחידת המסוקים, שנרתם ליוזמה. כל הגורמים המעורבים הכינו את המקום בצורה מדהימה וקיבלו את יותם בזרועות פתוחות ועם המון אהבה. יותם לא הפסיק לחייך לרגע, הוא היה מאושר. הוא היה בעננים – תרתי משמע. היה כיף לראות איך הוא נפתח לצוות ואפילו בנסיעה באמבולנס נתן לנו להתקרב אליו ולחבק אותו, לאחר שבבית חולים הוא נמנע ממגע עם הצוות הרפואי כי זה מבשר לו על דקירות וטיפולים שעומדים לבצע בו. פתאום הוא נפתח וקיבל את כולנו. אין ספק שמד"א לוקח חלק עצום באירועים מכוננים ומצילי חיים, אבל פה היה לרגע משהו אחר – לגרום לילד קטן אושר טהור. ברגעים האלו מבינים שוב ושוב למה הפרויקט הזה קיים ולמה צריך להמשיך אותו".

מושון וקנין, סגן מנהל מחוז דרום ומנהל יחידת המסוקים במד"א: "המסוק של מד"א הוא כמעין 'חדר טיפול נמרץ מוסק' – זה מקום שבו אנחנו מקבלים פצועים קשים, שרובם מונשמים, ומנהלים איתם מלחמה כנגד המוות. אנחנו עוברים עם האנשים במסוק הזה מלחמת הישרדות כדי לזכות בשבילם לעתיד. זו הפעם הראשונה שהבאנו למסוק מקרה אחר, מקרה שהוא לא מלחמה – הוא שמחה. נקרעתי מבפנים לראות את זה, ביום יום אנחנו קשוחים ונלחמים אבל פתאום אתה חווה עוצמה תמימה של אושר – אתה רואה את זה בחיוך של יותם, במלמול התמים והאותנטי שלו 'נגעתי עם המסוק בשמיים', זה נחרט לך בלב וצובט אותך. יותם הוא גיבור אמיתי, גיבור מהחיים. הייתה לי הזכות לסייע בהוצאת היוזמה המבורכת הזו לפועל ואני שולח איחוליי החלמה מהירה ליותם ומשפחתו".

מנחם לוי, מנכ"ל להק תעופה, שנרתם להגשמת המשאלה בירך על היוזמה וציין כי: "להק שמחה להגשים את חלומו של יותם כהן ומאחלת לו החלמה מהירה".

רווית כהן, אמו של יותם, סיפרה בהתרגשות על האירוע וציינה כי: "אנחנו מודים למד"א ולכל הנרתמים להגשמת החלום של יותם. ההתארגנות מסביב, המקצועיות והסדר שבה הכל נוהל הותיר אותנו חסרי מילים ומרוגשים. יותם לא מפסיק לספר על החוויה לכולם, ואנחנו תקווה כי שהשמחה תשתקף בתוצאות הבדיקות ותסייע ליותם להחלים".

מנכ"ל מד"א, אלי בין: "אני שמח שארגון מגן דוד אדום הצליח להשכיח את כאבו של יותם, ולו לכמה שעות, ולהגשים לו משאלה. סיפורו של יותם נוגע ללב, ולצערנו הוא לא הסיפור היחיד. מתוך הבנה כי הטיפול הנפשי הוא לא פחות חשוב מהטיפול התרופתי החלטנו במד"א לייסד את פרויקט 'אמבולנס המשאלות' שפועל להגשמת חלומותיהם של החולים במחלה הקשה. מד"א ימשיך לפעול למען בריאותם של האזרחים, בכל המובנים, וינסה להשכיח את כאבם ככל שניתן. אני שולח ברכות החלמה מהירה ליותם וחיזוקים למשפחתו".

 

Go Back  Print  Send Page