רישום לניוזלטר

 
מונה:

התחברות למנהלים


iPhone Supported
אלימות צוות בגן ילדים בכפר גנים!
צדוק בן משה 6.4.2016
הורים לילדים בגן טרום-טרום חובה בכפר גנים ג' טוענים לאלימות של גננת וסייעת בגן. גורמים בעירייה לא בחלו בשום אמצעי להשתקת ההורים ומשרד החינוך מסרב להוציא את הגננת מהגן
צדוק בן משה
לאחרונה נודע לי, שסייעת פעלה באלימות כלפי ילדי הגן שבו עבדה. לאחר שההורים הצליחו להוכיח זאת, הסייעת הועזבה. ההורים טענו שגם התנהגותה והתנהלותה של הגננת  אינן ראויות. הסתדרות המורים התעקשה שלא להעביר את הגננת ממקומה, ובעוד ההורים המודאגים מנסים למצוא את פתרון הטוב ביותר לילדיהם, המערכת מצדה עושה הכול כדי להשתיק את הסיפור, כולל איומים על הורי הגן.
מהציבור הושתקה הפרשייה, ולהורים המפוחדים נמסר כי יתכן שבקרוב ימצא פתרון:  העברת 14 ילדים (מתוך 21 !!) לגן או שניים אחרים, אך הרי  ילדים אחרים ישובצו לגן זה בשנת הלימודים הבאה?
לפי העירייה השיבוץ יחל כבר בימים הקרובים וההורים שואלים שאלה נוקבת: "איך מפירים את האיזון בשלושה גני ילדים בגלל גננת אחת שהתנהגה לא כראוי?" האם טובת הגננת הסורחת הינה למעלה מטובת מאה ילדי גן? עיריית פתח תקווה כבר ירדה לדרגות נמוכות אבל כנראה שהתחתית עדיין לא סומנה.
אני לא שופט את המקרה ולא את הגננת, אולם ההבדל בין הרעש שנוצר במקרה שבו גננת הייתה קורבן לאלימות של אם, לבין השקט שנשמר כש- 14 ילדים הם קורבן לאלימות הצוות, צורם ומעיד על בעייתיות ואטימות בעירייה ובאגף הגנים.
ראוי לציין שרמת הגננות והסייעות בגני העירייה בשכונה גבוהה מאוד, ויעידו על כך מאות הורים מרוצים. אולם, גם במערכת כזאת ייתכנו תפוחים רקובים, וכשמאתרים כאלה על המערכת לנקוט ביד קשה ונחרצת ולא להשתיק את הסיפור.
אני מאחל להורים ולילדיהם שיחזרו למסלול תקין וראוי של למידה ושיצליחו להתגבר על החוויה הטראומטית שחוו, וכמובן מקווה שהמערכת תמצא פתרון ראוי לקראת שנת הלימודים הבאה.