רישום לניוזלטר

 
מונה:

התחברות למנהלים


iPhone Supported
 
   איך צומח בית ספר? ככה !
דף הבית >> כתבות >> איך צומח בית ספר? ככה !
מדור חינוך, עיתון כפר גנים
איך צומח בית-ספר? ככה
בית-ספר צומח חדש במערב השכונה כבר בשנת הלימודים הקרובה
 
אורנית ארביב
השנה מתחדשת שכונתנו בבית-ספר יסודי חדש, צומח. מערב השכונה מתפתח במהירות, בית-הספר "אלימלך כנר" כבר אינו יכול להכיל את כל ילדי השכונה שעולים לכיתה א, והצורך בבית-ספר יסודי נוסף הפך לאקוטי. לבית-הספר הצומח החדש עדיין (בעת פרסום העיתון) אין שם, מכרז להנהלת בית-הספר יתקיים בתחילת חודש יולי, וטרם הושלם תהליך מינוי הצוות, אך הוא כבר מלא בחיים ובעשייה.  
כשישים משפחות ממלאות אותו באנרגיות של חדשנות, של יצירה ושל שיתוף פעולה.
 
המהלך לפתיחת בית-ספר יסודי נוסף בשכונה התחיל כבר בקיץ 2013, אז פנה צדוק בן משה, יו"ר ועד השכונה לראש העיר וביקש להקים בית-ספר נוסף עד ספטמבר 2014. צדוק התריע על הבנייה המסיבית במערב השכונה וביקש לבחון את הסדרי התנועה האזוריים ולהתאימם למיקום בית-הספר, לכשזה יקבע.
השנה, בכנס ההכנה לקראת רישום הילדים לכיתה א, הכריז מר איציק ישראל, ראש מינהל החינוך, על הקמת בית-ספר יסודי צומח חדש בשכונה. מבנה הקבע עתיד להיבנות בשטח שבין הרחובות יגאל מוסינזון וישראל עידוד ואמור לפתוח את שעריו בספטמבר 2016.
עד אז עתידים ללמוד התלמידים במבנה גני ילדים חדש שיקום ברחוב אויערבך, בין גינת השעשועים לבין בית-הכנסת רננים, ושבנייתו אמורה להתחיל בחודש יולי השנה.
בינתיים, את שנת הלימודים הקרובה יפתחו התלמידים במתחם מרכז הנוער אופק כפר גנים שברחוב ישראל אלדד, מעל גני הילדים.
 
הכמיהה לבית-ספר חדש לוותה בחששות גדולים מצד ההורים הן בשל מיקום מבנה הקבע והן בשל המבנים הזמניים. את תפקיד המרגיעה הלאומית ממלאת בנאמנה גב' סיגלית הלל-יאראק, מנהלת האגף לחינוך יסודי, שלוותה עד היום לא פחות מעשרה בתי-ספר צומחים בעיר. הגב' הלל-יאראק מלווה את ההורים ליווי אישי וצמוד ומאירה את הדרך במקצועיות ובנכונות אין סופית. את חשש ההורים ממבנים זמנים בפרט ומבית ספר צומח בכלל, פוגגה באמצעות סיור מודרך במבנה הזמני של בית-הספר "חיים חפר" בשכונת אם המושבות.
על אף החששות הגדולים מפני בית-ספר צומח, על כל הכרוך בכך, נתנו ההורים את אמונם בתהליך, תוך הסתמכות על ההבטחות ועל המצגים, ואף רשמו את ילדיהם לבית-ספר זה כבחירה ראשונה.
 
נציגי עיריית פתח-תקווה, איציק ישראל, סיגלית הלל-יאראק וצדוק בן-משה, עושים כל שביכולתם לסייע לילדים ולהוריהם להתחיל את שנת הלימודים ברגל ימין, ומדי חודש נפגשים עם ההורים. לצערנו, הבירוקרטיה הן הארצית והן הפנימית מעכירה את האווירה ועניין הבינוי וקווי המתח באזור מדירים שינה מעיני ההורים. נציגי העירייה נפגשו עם חברת החשמל בנוגע להטמנת קווי המתח, ואלו הציבו כיעד את הטמנת קווי החשמל עד לאוגוסט 2015.
נציגי ההורים אינם יושבים על המדוכה, ופגישות סדירות תואמו עם איציק ישראל ועם צדוק בן משה, אחת לחודש, לשם מעקב בנושא הבינוי.
 
סיגלית הלל- יאראק: "האגף לחינוך יסודי שואף למצוינות בחינוך תוך פיתוח כלל גופי ההנהגה העירוניים, והעיקרי שבהם - ההורים. ביטוי לתפיסת עולם שיתופית זו הוא בקיום קשר קבוע, רצוף, מתמשך ומקצועי עם קהילות ההורים בבתי-הספר השונים, כגופי הנהגה וכפרטים. הכנס שנערך בשבוע שעבר, שבו השתתפתי, ושכלל הרצאה של דבי חיאליס, פסיכולוגית בכירה בשירות הפסיכולוגי-חינוכי, מהווה נדבך נוסף לתפיסת עולם זו, ומטרתו הייתה להפיג את חששות ההורים מהמעבר הצפוי, בנסיבות המיוחדות של בית-הספר הצומח."
 
מתגובות ההורים עולה כי מטרת הכנס הושגה. משכך, אנו שועטים קדימה, תוך שיתוף פעולה בין כל הגורמים, מתוך חזון הורי משותף להקמת בית-ספר צומח עם אג'נדה חינוכית ייחודית, שיעמוד כדוגמה לבתי-ספר אחרים בעיר.
 


Go Back  Print  Send Page