רישום לניוזלטר

 
מונה:

התחברות למנהלים


iPhone Supported
 
   איזה ציון נתנו תושבי פתח תקווה לתחבורה הציבורית?
דף הבית >> כתבות >> איזה ציון נתנו תושבי פתח תקווה לתחבורה הציבורית?

סקר חדש של עמותת אור ירוק: תושבי פתח תקווה נתנו לתחבורה הציבורית ציון 6.4 (מתוך 10)

עמותת "אור ירוק": "קידום התחבורה הציבורית בישראל צריכה להיות משימה לאומית שתחסוך למדינה כסף, תצמצם את פקקי התנועה ואת בעיות החניה, תשפר את איכות האוויר ואף תוכל להציל חיים"

חברי קבוצות הנוער של עמותת "אור ירוק" יצאו לרחובות ישראל ובדקו את יעילות התחבורה הציבורית ומה הציבור הישראלי חושב עליה. העיתוי של הבדיקה שערכו חברי הקבוצות אינו מקרי: על פי משרד התחבורה, עד ה- 1 בינואר 2015 כל תחנות האוטובוס בישראל היו אמורות להיות מונגשות לבעלי מוגבלויות ועומדות בתקן. בני הנוער, המתנדבים באור ירוק, ביקרו ב-883 תחנות אוטובוס שונות המפוזרות ב-61 ישובים ברחבי ישראל.

בני הנוער בדקו שלושה דברים מרכזיים. הראשון, תשתית תחנת האוטובוס – הצללה והימצאותם של מקומות ישיבה, מידע ונגישות – דפי מידע, מקומות ישיבה ומרחק התחנה מהבית. השני, נגישות בעלי מוגבלויות לתחנות האוטובוס -  שלטי ברייל ומקום לכיסא גלגלים. בנוסף, ערכו בני הנוער סקר בקרב הנוסעים בתחבורה הציבורית בו שמעו מה דעתם על מחיר התחבורה הציבורית ומהי שביעות רצונם הכללית ממנה.

בפתח תקווה, בדקו בני הנוער שש עשרה תחנות אוטובוס שונות ברחבי העיר. נמצא כי בחמש תחנות אין סככה לצורך הגנה מהשמש, בשתי תחנות נמצא כי מקומות הישיבה אינם תקינים, בשתי תחנות לא היה מקום לכיסא גלגלים ובאחת עשרה תחנות לא היו שלטי ברייל למען העיוורים.

כדי לבדוק את נושא לוחות הזמנים, הנוחות, הדייקנות ומרחק התחנה מהבית, ערכו בני הנוער סקר בקרב ציבור הנוסעים בתחבורה הציבורית בפתח תקווה. על פי התוצאות, תושבי פתח תקווה מרוצים מהתחבורה הציבורית: הציון הממוצע שניתן לה, הוא 6.4 (מתוך 10). בנוסף 23% חושבים שמחיר כרטיס הנסיעה הוא גבוה מדי, 41% מציינים כי האוטובוס בו הם נוסעים מדי יום עמוס ו- 39% ציינו כי האוטובוס לו הם מחכים מאחר בחמש דקות לפחות. כמו כן, 31% מהמשתתפים בסקר ציינו, כי לוקח להם למעלה מעשר דקות בכדי להגיע לתחנת האוטובוס מביתם.

שמואל אבואב מנכ"ל אור ירוק: "על משרד התחבורה, לשפר את מצבה של התחבורה הציבורית ולעודד את הציבור לעשות בה שימוש יומיומי. זו צריכה להיות משימה לאומית שתחסוך למדינה כסף, תצמצם את פקקי התנועה ואת בעיות החניה, תשפר את איכות האוויר ואף תוכל להציל חיים". Go Back  Print  Send Page