רישום לניוזלטר

 
מונה:

התחברות למנהלים


iPhone Supported
 
   אור ירוק למסע להצלת חיים
דף הבית >> כתבות >> אור ירוק למסע להצלת חיים
מנות הפלסמה שנתרמו בארץ הגיעו לזוהר כ"ץ המטיילת הישראלית שמאושפזת בפרו
מד"א: "בסיוע חברת הביטוח מגדל, מקווים להטיס את זוהר חזרה לישראל בימים הקרובים"
מאת: זכי הלר דובר מד"א

השלב השני במבצע "מצילים את זוהר" הסתיים בהצלחה כאשר לפנות בוקר נחתה פאראמדיקית של מגן דוד אדום יונת דסקל בלימה עם 100 מנות הפלסמה. הקונסולית הישראלית במדינה פגשה אותה בשדה התעופה והם נסעו מיידית לביה"ח סן בורחה, שם הפקידו את מנות הפלסמה במקפיאי בנק הדם המקומי.

פרופ' אילת שנער, מנהלת שירותי הדם של מד"א, אשר תיאמה את מבצע העברת מנות מרכיבי הדם: "אני מודה לנציגי שגרירות ישראל ולצוות בביה"ח בפרו על ההיענות והסיוע במבצע ההצלה. לשמחתנו זוהר ממשיכה בקו ההתאוששות, ואנחנו כבר נערכים במרץ למבצע החזרתה להמשך טיפול בארץ בתחילת שבוע הבא, זאת כמובן בתקווה שמצבה ימשיך להשתפר. עוד הוסיפה פרופ' שנער, שסוג הדם של זוהר איננו שכיח בפרו כמו בישראל ולכן המשלוח מהארץ של 100 מנות הפלסמה מסוג זה ייקל מאד על בית החולים לתת לזהר את הטיפול הנדרש-החלפת הפלסמה שלה בפלסמה של התורמים מהארץ".

ארועי החודש באגף התרבות חוגים במתנ"ס עולמות

פארמדיקית יונת דסקל דיווחה מפרו: "אחרי מסע של 24 שעות, לפנות בוקר    זהר כץ עם דר' אשר מוזר המטולוג בכיר 
הגעתי עם מנות הפלזמה שנתרמו ע"י ישראלים רבים לבית החולים בלימה             במד"א
בנק הדם כאן קיבל את המנות ומכין אותם להמשך הטיפול בזוהר, זה מבצע לא פשוט, המאמצים להשגת האישורים והוצאת המבצע לפועל, בסופו של דבר השיג את מטרתו ויאפשר לזוהר לקבל היום טיפול מתרומת הדם שהגיעו מישראל. לי זה נותן תחושה טובה של שליחות חשובה ביותר להגיע לכאן ולסייע, כעת אנו מקווים שמצבה ימשיך להשתפר ושנוכל להטיסה הביתה במהרה"

מנכ"ל מד"א, אלי בין: "הגורמים במד"א בראשות פרופ׳ שנער, עסקו במשך מספר ימים בתיאום להוצאת מבצע לא פשוט לפועל. מד"א תמיד ערוך לסייע לישראלים במצבי חירום באשר הם בעולם, ואני מקווה ומייחל לכך שמצבה של זוהר ימשיך וישתפר. המבצע טרם הסתיים - ההמטולוג שלנו ד"ר אשר מוזר והפאראמדיקית יונת דסקל שהגיעו לבית החולים בפרו ימשיכו ללוות את זהר מקרוב עד שתגיע ארצה להמשך טיפול. אני מודה לגורמי משרד החוץ ונציגיו על המאמצים והעזרה ולחברת ביטוח מגדל, על ההרתמות המיידית לסייע בהטסת משלחת מד"א עם מנות מרכיבי הדם לפרו".שליחת מרכיבי הדם (פלזמה) עם פאראמדיקית מדא יונת דסקל לפרו עבור זהר כץ -
צילום דוברות מדא 16.2.17 דר אשר מוזר המטולוג בכיר במגן דוד אדום יחד עם הצוות הרפואי שמטפל בזהר כץ בביח בלימה -
צילום דוברות מדא 16.2.17